O lokalitě

Lokalita Sadová je součástí brněnské městské části Královo Pole od roku 1990. Díky své poloze nabízí skvělý výhled na historické centrum města Brna – Hrad Špilberk i katedrálu svatého Petra a Pavla. Ze severu lokalitu Sadová obklopují blízké lesy, zbytek je tvořen zahrádkami.

Tato lokalita nabízí řadu možností, jak trávit volný čas, její další velkou výhodou je i dobrá dopravní dostupnost. Za 5 minut jste s využitím MHD – linky 43 na dopravním uzlu Královo Pole, k dispozici je i noční linka č. 93. Autem do centra dorazíte za 15 minut. 
V dochozí pěší vzdálenosti 15 min se nachází polyfunkční objekt na Mojmírově náměstí, kde můžete využít služby České pošty, pobočky KB včetně bankomatu, Zverimex a Vinotéku. Neomezené nákupní možnosti nabízí nedaleké Slovanské náměstí a okolí Semilassa. Velká nákupní centra jsou  v dosahu osobním automobilem, je to nákupní centrum Královo Pole, hypermarket Globus či Bauhaus v Ivanovicích.

 

Bydlení na tomto místě je ideální kombinací pro ty, kteří chtějí bydlet ve městě a přitom být se svojí rodinou v klidném a čistém prostředí v blízkosti lesa a s  možností výjimečného výhledu na Brno.
 

Zobrazit na mapě
 
O lokalitě
Výjimečný výhled

Výjimečný výhled

Budoucí majitelé bytů umístěných na jižní straně budou mít jedinečný a nerušený výhled  na historické centrum města. Poloha domu zaručuje trvalý panoramatický výhled na dominanty města.

Kousek do přírody

Kousek do přírody

Lokalita nabízí řadu možností, jak trávit volný čas.  V blízkosti se nachází rozsáhlé lesy vybízející k procházkám či sportovním aktivitám. Sportovci a chovatelé domácích mazlíčků zde naleznou velké možnosti pro své aktivity. 
 

Vynikající dostupnost

Vynikající dostupnost

Autem do centra dorazíte za 15 minut a  MHD za 25 minut. Za pět minut jste s využitím MHD linky 43 na dopravním uzlu Královo Pole. Výhodou jsou také noční rozjezdy a blízkost vlakové stanice.
 

Služby

Dům pokojného stáří

Dům pokojného stáří

150 m - poskytuje klientům nepřetržitou péči, která zahrnuje sociálně-ošetřovatelské služby, terapeutické, aktivizační a vzdělávací činnosti, pravidelné pastorační služby. 
Hotel pro psy a kočky

Hotel pro psy a kočky

300 m - chystáte se na dovolenou, do nemocnice, na služební cestu nebo z jiného důvodu potřebujete svého mazlíčka krátkodobě pohlídat? 
Centrum Kociánka

Centrum Kociánka

400 m - státní příspěvková organizace Kociánka je otevřené zařízení pro týdenní a celoroční pobyt dětí a mládeže s tělesným a druhotným mentálním postižením.
Úřad městské části

Úřad městské části

1000 m - úřední hodiny:  pondělí: 8:00 – 17:00 hod.,  středa: 8:00 – 17:00 hod. 
Nákupní centrum

Nákupní centrum

1 300 m - v nákupním centru Královo Pole naleznete širokou nabídku služeb a obchodů. Je zde k dispozici moderní bowlingová herna s profesionálními dráhami i pro děti.
Technologický park

Technologický park

2 300 m - areál se nachází v těsném sousedství kampusu VUT v Brně a nabízí  prostor pro kanceláře, výzkum a lehký průmysl, společně s prostorami pro odpočinkové aktivity a služby

Volný čas

Koupaliště

Koupaliště

500 m - koupaliště Královo Pole nabízí 3 bazény v udržovaném, klidném a bezpečném prostředí s milou obsluhou a profesionálními plavčíky.
Lanové centrum

Lanové centrum

 1 300 m - volnočasový areál, ve kterém naleznete lanové překážky, lezeckou stěnu, lanovky, skoky. Programy jsou určeny pro návštěvníky již od 8 let věku. 
Plavecký bazén za Lužánkami

Plavecký bazén za Lužánkami

1 700 m - jediný brněnský padesátimetrový bazén je určen pro veřejnost i vrcholové sportovce. Skokanská věž a prkna nesmí chybět.
 Jezdecký areál Panská lícha

Jezdecký areál Panská lícha

2 800 m - jezdecký areál nabízí ustájení koní, dobré podmínky k tréninku (drezúra, parkur, všestrannost). Spokojeni zde budou i rekreační jezdci.
Ragbyové hřiště

Ragbyové hřiště

2 400 m - rugby Club Dragon Brno vznikl v roce 1946 jako Sokol Brno I. Muži hrají českou nejvyšší soutěž (extraligu) - soutěž probíhá v období podzim – jaro a je zakončená Play Off o titul mistra ČR.
Medlánecké letiště

Medlánecké letiště

3 800 m - členové největšího aeroklubu v České republice se zde již od roku 1924 věnují sportovnímu bezmotorovému létání. Probíhá zde také řada kulturníh akcí.

Vzdělání

ISŠ automobilní Brno

ISŠ automobilní Brno

600 m - integrovaná střední škola automobilní nabízející učební a studijní obory včetně nástavbového studia.
Areál Božetěchova

Areál Božetěchova

750 m - areál bývalého kartuziánského kláštera v Králově Poli na Božetěchově ulici dnes slouží jako nový fakultní kampus Fakulty informačních technologií VUT v Brně.
ZŠ a MŠ Lesná  ZŠ a MŠ Lesná

ZŠ a MŠ Lesná ZŠ a MŠ Lesná

1 200 m - základní škola a Mateřská škola Milénova se nachází v městské části Brno- Sever v sídlišti Lesná, jde o velmi klidnou lokalitu ve zdravém prostředí. 

Příroda

Údolí Zaječího potoka

Údolí Zaječího potoka

700m - kopec nad údolím nese název Zaječí hora (324 m) a převažují zde zahrady a chaty.
Zamilovaný hájek

Zamilovaný hájek

1100 m - nebo také "Zamilec" skrývá mnoho romantických zákoutí. Okraje přírodní scenérie lemují staleté stromy s košatými korunami. probíhá zde řada akcí, koncertů a festivalů.
Botanická zahrada a arboretum

Botanická zahrada a arboretum

1 700 m - sbírky arboreta zahrnují na 4 000 taxonů orchidejí, 300 tillandsií, 2 000 trvalek, 350 kultivarů velkokvětých kosatců, 500 skalniček a 4 000 dřevin.
Soběšická rozhledna

Soběšická rozhledna

2 400 m - rozhledna s výhledem na Brno, Moravský kras a kopce severozápadně od Brna. Rozhledna je 19m vysoká a na její vrchol vede 90 schodů. 
Cyklostezka podél řeky

Cyklostezka podél řeky

500 m - podél řeky Ponávky vede malecná cykolstezka do Soběšic a dále kamkoliv do kopcovité krajiny na severu Brna.

Kultura

Divišova čtvrť

Divišova čtvrť

600 m - nebo také "Šanghaj" znikla po roce 1925 jako nouzová kolonie dělníků z nedaleké Královopolské strojírny a dodnes si zachovala původní charakter.
Královopolská strojírna

Královopolská strojírna

600 m - bývalý strojírenský areál, kde se vyráběly  železniční nákladní vozy, zejména  cisternové, a parní kotle. Objevte kouzlo industriální estetiky.
Technické muzeum

Technické muzeum

1 800 m - muzeum vědy, techniky a průmyslové výroby – počínaje řemeslnou výrobou a konče moderní výpočetní technikou.

Doprava

Vlaková stanice

Vlaková stanice

1000 m - stanice zajišťující odbavení cestujících ve vnitrostátní přepravě a integrovaného dopravního systém, včetně místenek.
MHD

MHD

200 / 500 m - linky autobusu 43a  noční linka č. 93. Nebo také 44, 53, 81, 84 . Pomocí MHD jste v centru za 25 minut.
Autem

Autem

Autem dorazíte do centra za 15 minut. Výborné napojení na dopravní tah směr Svitavy.